فعالیت تشکل جدید صنفی روزنامه نگاران در هرمزگان

 

نخستین نشست صمیمی اعضای انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان هرمزگان پس از اعطای اعتبارنامه‌ی اعضای هیات مدیره‌ی این نهاد صنفی برگزار شد.

کد خبر : 96133230        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 25 دی 1396

 

به گزارش  پایگاه خبری «هشت بندی»، در ابتدای این نشست رئیس هیات مدیره‌ی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان هدف از ایجاد این نهاد صنفی را استیفای حقوق صنفی روزنامه نگاران، توجه به وضعیت رفاهی و معیشتی همکاران، پشتیبانی در زمان بروز مشکلات حقوقی و توجه به مسائل آموزشی عنوان کرد و گفت: بدون همکاری تمام اعضا رسیدن به این مساله محقق نخواهد شد.90576.jpg

 

فاطمه رکن الدینی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان را نهادی کاملا صنفی و غیرسیاسی دانست و افزود: به ترکیب اعضا هم که نگاهی بیاندازیم، متوجه می شویم که افراد سلیقه های متفاوتی دارند و امیدواریم بتوانیم از این تنوع برای قدرتمند تر شدن این نهاد استفاده کنیم.

 

رکن الدینی بیان کرد: کارهای اصلی در کمیته‌های پیشنهادی انجام خواهد شد و می توان این گونه گفت که تمام اعضا در نقش هیات مدیره ایفای نقش می کنند.

 

وی اظهار کرد: روزنامه نگاران اعم از, نویسندگان، خبرنگاران، عکاسان، گرافیست ها, طراحان، کاریکاتوریست ها, مترجمان، استادان عضو هیات های تحریریه و اعضای تحریریه رسانه ها می توانند با مراجعه به دفتر انجمن نسبت به عضویت اقدام کنند.

 

در ادامه عضو هیات مدیره و خزانه دار انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان هرمزگان این تشکل صنفی را تشکلی مستقل از دولت خواند و گفت: مزیت ما این است که تابع منشوری هستیم که خودمان آن را تهیه کرده ایم و این اساسنامه ای است که به تصویب همه ی اعضا رسیده است.

 

غلامعباس شمس الدینی مشروعیت انجمن صنفی را وابسته با اعضای آن دانست و افزود: به اتکای حمایت ها و پشتیبانی اعضا پیش می رویم و توقع داریم افراد نیز خود وارد گود شوند.

 

وی ضمن اشاره به هشت کمیته‌ای که برای پیگیری امور پیش بینی شده است، اظهار کرد: حضور افراد در این کمیته ها سبب قرار گرفتن امور در مسیر درست خود می شود و اگر کمیته‌ی دیگری هم مد نظر همکارا نبود می توانیم آن را ایجاد کنیم.

شمس الدینی اضافه کرد: تبلیغ انجمن به معنای قدرت گرفتن تمام اعضای انجمن است و ما با سلیقه های مختلف به دنبال هدف مشترکی به نام ارتقا جایگاه خبرنگاران استان هستیم.

 

عضو هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران استان هرمزگان تصریح کرد: بقا، تداوم هیات، اقتدار و عظمت این انجمن در گرو انسجام و همدلی تمام اعضا است.

 

در ادامه نایب رئیس و عضو هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران استان هرمزگان آغاز به کار این نهاد صنفی را به فال نیک گرفت و گفت: اقدامات ما اقدامات تقابلی نخواهد بود و تنها به دلیل کمبودهایی که احساس می شد این نهاد را تاسیس کردیم.

 

عبدالعلی پوراشرف خواستار فعالیت اعضا در کمیته های مرتبط با ظرفیت هایشان شد و افزود: نباید منتظر بنشینیم که کسی کاری برای ما انجام دهد و هر کدام از ما می توانیم در پیشبرد امور همکاری داشته باشیم.

 

وی بیان کرد: از تمام ظرفیت ها برای استیفای حقوق صنفی استفاده خواهیم کرد و امیدواریم به زودی شاهد ثمرات ملموس این حرکت باشیم.

 

پوراشرف از انتخاب خبرنگار ماه خبر داد و گفت: در هر ماه از این پس یک خبرنگارفعال عضو انجمن در هرمزگان معرفی خواهد, شد.

 

 در این نشست هریک از اعضای حاضر نسبت به مشارکت در کمیته های معرفی شده اعلام آمادگی و پیشنهادات خود را مطرح کردند، هم چنین مقرر شد پس از بررسی احکام انان توسط هیات رییسه صادر شود./ایسنا

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان