لغو آزمون پایه هفتم مدارس غیر دولتی

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1396/11/25/7577920_798.jpg

 

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: آزمون پایه هفتم مدارس غیر دولتی لغو شد.

کد خبر : 96132494        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 25 بهمن 1396

 

به گزارش  پایگاه خبری« هشت بندی»، مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: آزمون پایه هفتم مدارس غیر دولتی لغو شد.7577920_798.jpg


مجتبی زینی وند در گردهمایی روسای آموزش و پرورش هرمزگان گفت: شورای سیاست گذاری آموزش و پرورش دیروز برگزاری هرگونه آزمون ورودی پایه هفتم در مدارس غیردولتی را ممنوع کرد .


زینی وند گفت: هدف از لغو این آزمون ها کاهش استرس در میان دانش آموزان، کیفی سازی آموزش و کمک به تحقق عدالت آموزشی است .


وی افزود: پذیرش در پایه هفتم مدارس غیر دولتی بر اساس محل زندگی دانش آموزان، مدرسه محل تحصیل سال های گذشته دانش آموز و توافق مدرسه و والدین است.


معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: شهریه مدارس غیر دولتی با تصمیم مناطق آموزش و پرورش و تایید آموزش و پرورش استان ها در سامانه ویژه ای اعلام می شود، و مدارس حق ندارند قرارداد دستی با والدین منعقد کنند.


زینی وند گفت: میزان شهریه هر مدرسه پس از ثبت نام با پیامک به اولیا اعلام می شود و در صورت مغایرت شهریه، اولیا می توانند این تخلف را پیگیری کنند.


معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: تا قبل از پایان سال سامانه ویژه ای برای ثبت نام پیش دبستانی ها در کشور راه اندازی می شود و همه پیش دبستانی هایی که از نهادهایی به غیر از آموزش و پرورش مجوز گرفته اند، باید در این سامانه نام نویسی کنند.


زینی وند افزود: پیش دبستانی هایی که تا پایان اردیبهشت سال آینده در این سامانه ثبت نام نکنند، اجازه فعالیت در سال آینده تحصیلی نخواهند داشت.


وی با اشاره به فعالیت مدارس خرید خدمات گفت: آموزش و پرورش با پرداخت هزینه آموزش بجای دانش آموزان، از راه اندازی این مدارس در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته حمایت می کند تا با جذب نیروهای بومی و رعایت ضوابط به تحقق عدالت آموزشی در این مناطق کمک شود.


رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش افزود: اکنون تراکم بالای دانش آموز و کمبود نیرو و فضای آموزشی از مشکلات آموزش و پرورش دولتی است که مدارس غیر دولتی می توانند در این زمینه به کمک آموزش کشور بیایند.


زینی وند افزود: میانگین پوشش تحصیلی در مدارس غیردولتی اکنون یازده و نیم درصد است و تا پایان برنامه ششم توسعه باید به 15 درصد برسد.


وی گفت این پوشش در هرمزگان پایین تر از میانگین است که باید با برنامه ریزی و حمایت از علاقه مندان به سرمایه گذاری در این زمینه به ارتقای این شاخص کمک شود.


معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: مدارس غیر دولتی طبق قانون مشمول همه بخشودگی ها و تخفیف های عوارضی و مزایای مالی ویژه مدارس دولتی می شوند.


زینی وند گفت: آموزش و پرورش هرمزگان در ارتقای شاخص های آموزشی و پرورشی عملکرد مطلوبی داشته است./باشگاه خبرنگاران

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان