متلاشی شدن ۱۶باند توزیع موادمخدر در کیش

 

دبیر شورای عالی مبارزه با مواد مخدر کیش از شناسایی و انهدام ۱۶ باند توزیع مواد مخدر در جزیره کیش طی ۹ ماهه گذشته خبر داد.

کد خبر : 96136557        تاریخ انتشار :  شنبه, 09 تیر 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، حسن جهان ظهر پنجشنبه در نشست خبری بیان داشت: برخی از خانواده ها مصرف قلیان را جزو رسومات و مایحتاج دورهمی های خود قرار داده اند در حالی که شروع و تمایل به مصرف سایر مواد مخدر از مصرف همین قلیان شروع می شود.مواد مخدر

 

وی با بیان اینکه زیان قلیان برابر با مصرف ٢٠٠ نخ سیگار است، عنوان کرد: در ٩ ماهه گذشته ٧٩٤ عملیات موفق با انهدام ١٦ باند توزیع مواد در جزیره کیش انجام شده که طی این عملیات ها ١٥٣ کیلو تریاک، ٩١ کیلو حشیش، ۱۲.۵ کیلو هرئین، ۶.۵ کیلو شیشه و ٣ کیلو گرم گراس توسط پلیس انتظامی و مرزبانی دریایی کیشکشف و ضبط شده است.

 

وی رتبه و نوع مواد کشف و ضبط شده را به ترتیب تریاک، حشیش، هروئین، شیشه و گراس عنوان کرد و بر ارتقاء آموزش های پیشگیرانه، آسیب شناسی و فرهنگی درمدارس تاکید کرد.

 

جهان خاطرنشان کرد: در حال حاضر با آموزش ۸۵ نفر از کادر معلمان و مربیان آموزش و ‌پرورش به جد پیگیر جلوگیری و پیشگیری از مصرف مواد مخدر و فرهنگ سازی برای معرفی کیش به عنوان شهر پاک از دخانیات و مواد مخدر هستیم.

 

جهان نظارت بر داروخانه ها جهت عدم فروش دارو بدون تجویز و نسخه را جزو برنامه های شورای مبارزه با مواد مخدر در کیش اعلام کرد و افزود: خوشبختانه به همت و تلاش بی شمار پلیس و نیروهای امنیتی تهیه مواد مخدر در کیش بسیار سخت و گران شده و حاصل همین تلاش ها و زحمات کسب ۲ مقام‌ اول کشفیات و ۱ مقام برترین شهر در حوزه مواد مخدر در کشور شده است.

 

وی اظهارداشت: یک دستگاه ایکس ری جهت کنترل و بازرسی کامیون و خودروهای ورودی به کیش دو سال گذشته جهت بهره برداری در بندرگاه کیش خریداری شده بود، به علت تعلل در راه اندازی این دستگاه عملیات مبارزه با مواد مخدر به کندی پیش می رفت که با مساعدت مدیریت جدید منطقه آزاد این دستگاه بزودی نصب و عملیاتی خواهد شد./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان