مدرس: بندرلنگه به پایلوت تجارت با قطر تبدیل شود/راه اندازی پروازهای خارجی

معاون امور عمرانی استانداری هرمزگان: بندرلنگه به پایلوت تجارت با قطر تبدیل شود/راه اندازی پروازهای خارجی

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان گفت: شهرستان بندرلنگه با توجه به سابقه تاریخی و موقعیت مهمی که دارد باید به پایلوت تجارت با کشور قطر تبدیل شود.

کد خبر : 96136545        تاریخ انتشار :  جمعه, 15 تیر 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، رضا مدرس در جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی شهرستان بندرلنگه با اشاره به سابقه تاریخی شهرستان بندر لنگه، عنوان کرد: بسیاری از مراودات تجاری در تاریخ استان هرمزگان از مسیر بندرلنگه بوده و این شهر دارای سابقه دیرینه و تاریخی در امر تجارت است.

 

وی گفت: شهرستان بندرلنگه دارای مردمانی نمونه است و مردم این شهرستان دارای مشارکت بالایی در پروژه های عمرانی در گذشته بوده اند و باید این ظرفیت مجدد احیا گردد و به کمک دولت بیاید.

 

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان اظهار داشت: متاسفانه از ظرفیت های بندرلنگه به ویژه مشارکت های مردمی آن در مسیر توسعه آن بهره نگرفته ایم و در این راه غفلت کرده ایم.

 

وی افزود: توسعه بندرلنگه موضوع بسیار مهمی است که باید نسبت به آن توجه کرد و هر آنچه نیاز به همکاری استانداری در رابطه با توسعه این بندر باشد معاونت هماهنگی امور عمرانی آماده همکاری است.

 

مدرس با اشاره به اهمیت تجاری بندرلنگه خاطرنشان کرد: بندرلنگه با توجه به موقعیت مهمی که دارد باید به پایلود تجارت با کشور قطر تبدیل شود.

 

وضعیت زیرساختهای مخابراتی در بندرلنگه اصلاح و ارتقا یابد

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت های مخابراتی در شهرستان بندر لنگه، بیان داشت: شرکت مخابرات استان موظف است وضعیت زیرساخت های مخابراتی شهرستان بندرلنگه را مورد پایش و ارزیابی قرار دهد و نسبت به رفع نقاطی که با ضعف زیرساخت روبرو هستند اقدام کند.

 

وی افزود: شرکت مخابرات استان موظف است تا پایان سال نسبت به رفع مشکلات مخابراتی در ۲۰ نقطه از شهرستان بندرلنگه به ویژه مناطق روستایی و دور افتاده اقدام کند و نتیجه کار را گزارش نماید.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان تصریح کرد: معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری از طریق وزارت ارتباطات به صورت مستمر در حال پیگیری برای رفع مشکلات مخابراتی استان است و در این راستا شرکت مخابرات از ظرفیت استانداری و وزارت ارتباطات به بهترین نحو ممکن بهره بگیرد.

 

مدرس با اشاره به اهمیت توسعه راه ها در شهرستان بندرلنگه خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه های راهسازی به ویژه راه های روستایی و اصلی شهرستان موضوعات مهمی است که باید توسط ادارات کل راه و شهرسازی و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای پیگیری گردد.

 

وی با اشاره به اهمیت برق رسانی به باغات کشاورزی و مزارع در شهرستان بندر لنگه، اضافه کرد: سازمان جهاد کشاورزی و شرکت توزیع برق در قالب یک ساز و کار مشخص نسبت به رفع موانع پیش روی توسعه شبکه برق رسانی در باغات و مزارع کشاورزی اقدام کنند.

 

پروژه های آبرسانی روستاهای لنگه تکیمل شود

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: تکمیل پروژه های آبرسانی در سطح روستاهای شهرستان بندرلنگه به ویژه تکمیل پروژه آب شیرین کن های شهری و روستای جهت تامین آب شرب مردم موضوعات بسیار مهمی است که توسط آب و فاضلاب شهری و روستایی استان باید پیگیری گردد.

 

مدرس با اشاره به اهمیت فعال شدن طرح های سرمایه گذاری، بیان داشت: راکد ماندن سرمایه های دولت در پروژه های تولیدی قابل قبول نیست و طرح ها باید سریعا تعیین تکلیف گردد و از حداقل امکانات باید به بهترین نحو ممکن بهره برد.

 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت نظارت در بودجه دریافتی شهرداری ها و دهیاری ها از محل ارزش افزود، خاطرنشان کرد: فرمانداران به همراه مدیران دفاتر شهری و امور روستایی استانداری نظارت و حسابرسی دقیقی نسبت به هزینه درآمد شهرداری ها و دهیاری ها ازمحل ارزش افزوده داشته باشند.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با تاکید بر حرکت شهرداری ها و دهیاری ها به سمت درآمد های پایدار، عنوان کرد: شهرداری ها و دهیاری های استان به درآمد های حاصل از ارزش افزوده اکتفا نکند و به سمت کسب درآمد های پایدار حرکت کنند تا پیشبرد امور با مشکل مواجه نشوند.

 

مدرس گفت: شهرداران استان به دنبال ارائه برنامه های مدون و عملیاتی برای جذب اعتبارات باشند و تخصیص اعتبارات به شهرداری های استان براساس برنامه عملیاتی که به استانداری ارائه می کنند، خواهد بود.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: وجود کارشناس فنی در تمامی بخشداری های استان برای نظارت بر پروژه های عمرانی دهیاری ها ضروری است و دفتر امور روستایی استانداری باید این موضوع را تعیین تکلیف کند.

مدرس با تاکید بر جذب کامل اعتبارات استان و به ویژه شهرستان بندرلنگه از محل اعتبارات طرح اشتغال روستایی، افزود: فرمانداران و اداره کل امور روستایی استان به همراه اداره کل تعاون کار و رفاه استان نسبت به جذب سهیمه استان از محل اعتبارات اشتغال روستایی که حق مردم استان است اهتمام لازم را بخرج دهند.

 

وی افزود: با توجه به جمعیت روستایی بالایی که استان برخوردار است هرمزگان باید از بسیاری از استان های بزرگ کشور در جذب اعتبارات اشتغال روستایی پیشی بگیرد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت گاز رسانی به شهرستان بندرلنگه تصریح کرد: هیچ توجهیی از هیچ مدیری برای عدم گاز رسانی به شهرستان های استان به ویژه شهرستان بندرلنگه قابل پذیرش نیست و اگر بهانه ای دارند به وزارتخانه متبوع خود منعکس کنند و این کوتاهی در این رابطه از کسی پذیرفته نیست.

 

پروازهای خارجی از فرودگاه بندرلنگه فعال شود

 

مدرس با اشاره به موقعیت شهرستان بندرلنگه و نزدیکی با کشور های حوزه خلیج فارس، تصریح کرد: فعال کردن پرواز های فرودگاه بندرلنگه به کشور های حوزه خلیج فارس موضوع مهم و حیاتی برای توسعه این شهرستان است که اداره کل فرودگاه های استان باید آن را پیگیری کند و علت نبود پروازهای خارجی در فرودگاه این شهرستان باید مشخص گردد.

 

وی گفت: سیستم ناوبری فرودگاه شهرستان بندرلنگه نیازمند بروز شدن و تجهز به امکانات برای بهبود کیفیت خدمات به مردم و مسافران است که باید در دستور کار اداره کل فرودگاه های استان قرار گیرد.

 

وی در پایان گفت: شهرستان بندرلنگه ظرفیت های بسیاری در حوزه های مختلف دارد که نیازمند شکوفایی است./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان