مولایی:ذخیره سد استقلال نقش پدافندی دارد/ منابع آبی هرمزگان تا پایان آذرماه جوابگوی مصرف مردم خواهد بود

منابع سد استقلال تا تیر ماه پاسخگوی نیاز‌ها است/آب جیره بندی می شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: میزان برداشت را از منابع آب شهرستان میناب کاهش دادیم و ذخیره سد استقلال بیشتر نقش پدافندی دارد.

کد خبر : 96132385        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 10 مرداد 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، هوشنگ ملایی در جمع خبرنگاران با ارائه گزارشی وضعیت منابع آب شرب و کشاورزی استان را در شرایط کنونی تشریح کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: درست است که سدهای استان در شرایط بحرانی قرار داشته، خشک شده‌اند و به حجم مرده رسیده‌اند اما با همکاری و همدلی کلیه دستگاه‌های استان، همراهی استاندار و همچنین تلاش شبانه‌روزی کارکنان شرکت آب منطقه‌ای تأمین آب شرب شهرهای بندرعباس، بندرخمیر و روستاهای مسیر با مشکل و چالش خاصی روبرو نیست.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان افزود: منابع تأمین آب شرب تا پایان آذرماه جوابگوی مصرف مردم خواهد بود و با اهتمام و صرفه‌جویی شهروندان می‌توانیم از این شرایط سخت عبور کنیم و به رحمت الهی و بارش‌ها در فصل پاییز و زمستان امیدوار باشیم.

 

ملایی با اشاره به طرح‌های تأمین آب اظهار کرد: تمامی طرح‌ها و پروژه‌های تأمین آب مثل حفاری و تجهیز 10 حلقه چاه حاشیه سد شمیل، تهیه و اجرای خط انتقال آب، جمع‌آوری نشتاب، آماده‌سازی پمپاژِ حجم مرده سد استقلال، اجاره چاه‌های کشاورزی شمیل و نوسازی فاز یک خط اول میناب – بندرعباس در اسرع وقت انجام شده و یا در دست اقدام هستند.

 

وی تصریح کرد: حفر سه تا چهار چاه جدید نیز جهت شرایط اضطراری در دستور کار است که در صورت بروز حادثه یا خرابی سایر چاه‌ها وارد مدار خواهند شد و با این تدابیر حداقل در تأمین آب شرب مردم مشکلی نخواهیم داشت.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان با بیان اینکه ما هم‌اکنون از چاه‌های میناب هیچ برداشتی نداریم ، افزود: میزان برداشت را از منابع آب شهرستان میناب کاهش دادیم و ذخیره سد استقلال بیشتر نقش پدافندی دارد./ایسنا

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان