نماینده ولی فقیه در هرمزگان: سهم جوانان هرمزگانی در اشتغال صنایع رعایت نمی‌شود

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان: سهم جوانان هرمزگانی در اشتغال صنایع رعایت نمی‌شود

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: برخی از صنایع سهم مطلوبی از بومی‌های هرمزگان را در استخدامی‌ها رعایت نمی‌کنند و باید وظیفه خود را در قبال کاهش بیکاری استان انجام دهند.

کد خبر : 96138435        تاریخ انتشار :  پنج شنبه, 18 مهر 1398

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده ظهر پنجشنبه در نشست شورای اداری استان هرمزگان که با حضور رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در سالن غدیر فرمانداری بندرعباس برگزار شد، اظهار داشت: نگاه تمام مدیران به اشخاصی که به عنوان ارباب رجوع مراجعه می‌کنند باید نگاه دینی باشد.

 

وی با ذکر این نکته که شتاب پیشرفت و توسعه کشور در گام دوم باید متفاوت از گام اول باشد، عنوان کرد: می‌دانیم که دراین شرایط دشمن سخت‌ترین فشارها را وارد می‌کنند اما مدیران باید ظرفیت خود را در چنین شرایطی نشان بدهند.

 

امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در هرمزگان تصریح کرد: مدیریت در شرایطی که تمام امکانات فراهم است توانمندی مدیر سنجیده نمی‌شود چراکه توانمندی مدیران در چنین شرایط سختی مشخص خواهد شد.

 

حجت الاسلام عبادی زاده گفت: امروز در گام دوم گرچه به لحاظ تحریم‌ها مشکلات زیادی داریم اما خداوند متعال فرصت‌های زیادی را برای ایران فراهم کرده است.

 

وی تشریح کرد: امروز در کشور شاهد یک تحول در حوزه تولید هستیم و این موضوع سرعت و شتاب مناسبی دارد.

 

امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در هرمزگان اذعان کرد: با واردات بی رویه چرخ تولید را که به عنوان یک ضرورت در کشور محسوب می‌شود کند می‌شود.

 

حجت الاسلام عبادی زاده با بیان اینکه وضعیت فقر و اشتغال را در استان مطلوب نیست، اظهار داش: بر اساس آمار کمیته امداد هرمزگان یکی از پنج استان فقیر کشور است که زیبنده آن نیست.

 

امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در هرمزگان برخی از مشکلات استان را وارداتی خواند و گفت: از برخی از صنایع استان هرمزگان گله‌مندی دارم که سهم مطلوبی از بومی‌های هرمزگان را در استخدامی‌ها رعایت نمی‌کنند و باید سهم خود را در کاهش بیکاری استان انجام دهند.

 

حجت الاسلام عبادی زاده شهرستان بشاگرد را ظرفیت مناسبی برای جذب گردشگر دانست و تصریح کرد: در حوزه گردشگری ظرفیت‌های بکری در استان هرمزگان وجود دارد که بدون هزینه‌ای جذب کننده گردشگر خواهند شد.

 

وی عنوان کرد: مشکل هرمزگان شناساندن ظرفیت‌های استان هرمزگان به کشور و دنیا است به همین جهت علی‌رغم ظرفیت‌های بسیار بالا در زمیه گردشگری اتفاق بزرگی رقم نخورده است.

 

امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در هرمزگان تصریح کرد: در شهرستان بشاگرد یک معلم بازنشسته بومی منطقه وجود ندارد. تمام معلمین بشاگرد با توجه به شرایط سخت اقلیمی اقدام به اخذ مجوز انتقالی می‌کنند.

 

حجت الاسلام عبادی زاده گفت: درخواست داریم که سهیمه پذیرش بومیان شهرستان بشاگرد به صورت اختصاصی برای تدریس در بشاگرد ایجاد شود.

 

حجت الاسلام عبادی زاده با ذکر این نکته که بخشی از مناطق هرمزگان شرایط عمران و آبادانی مناسبی ندارند، اظهار داشت: صنایع بزرگ در استان هرمزگان نباید تنها در بندرعباس احداث شود.

 

وی مطرح کرد: اگر صنعت در حاشیه سواحل دریایی ایجاد شود باعث توسعه متوازن در هرمزگان خواهد شد.

 

امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: آلایندگی برخی از صنایع غرب برای هرمزگان است امام عوارض آلایندگی خود را برای استان تهران پرداخت می‌کنند. استان هرمزگان یکی از استان‌هایی است که بیشترین ضربه را آلایندگی صنایع کشور خورده است./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان