هشدار رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان به هنجارشکنان و قانون‌گریزان

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان: هرمزگان را برای هنجارشکنان و قانون‌گریزان نا امن خواهیم کرد

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه مقابله با هنجارشکنان فرهنگی در جزیره هرمز و دیگر مناطق استان، مطالبه‌ای عمومی است، تأکید کرد: دستگاه قضایی با همکاری نیروی انتظامی، نیروی مقاومت بسیج و دستگاه‌های متولی، هرمزگان را برای هنجارشکنان و قانون‌گریزان نا امن خواهد کرد.

کد خبر : 96133132        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 08 اسفند 1397

 

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبری در آئین تکریم و معارفه رئیس دادگستری قشم با اشاره به اینکه رویکرد اصلی دستگاه قضایی همواره حمایت همه‌جانبه از فرآیند تولید، اشتغال و جلوگیری از تعطیلی یا توقف فعالیت واحدهای تولیدی است، تصریح کرد: دادگستری استان هرمزگان با تشکیل کارگروه‌های متعدد تخصصی در سطح استان و پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، حمایت حقوقی و قضایی از فعالیت‌های اقتصادی مجاز و ساماندهی شعب تخصصی امور اقتصادی، تمام‌قد در مقابل تعطیلی واحدهای تولیدی ایستاده است.

 

وی یادآور شد: دستگاه قضايي استان هرمزگان در راستاي عمل به منويات رهبر معظم انقلاب اسلامي و سياست‌هاي ابلاغي رياست قوه قضائیه، رويكرد حمايتي را در دستور كار خود قرار داده است و تمامي مجموعه‌هاي صنعتي و توليدي از حمايت‌هاي حقوقي و قضايي بهره‌مند هستند.

 

رئيس‌كل دادگستري استان هرمزگان خاطرنشان كرد: توليد ملي و متكي بر ظرفيت‌هاي داخلي، موجب آرامش، رفاه پايدار و بهبود سطح زندگي مردم مي‌شود و اين رويكردي است كه همواره از سوي دستگاه قضايي استان هرمزگان پيگيري مي‌شود.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اكبري با اعلام اين مطلب كه دستگاه قضايي استان هرمزگان در راستاي حمايت از توليد ملي به پرونده‌هاي اين حوزه به‌سرعت رسيدگي کرده و آراء قاطعانه‌اي صادر كرده است، تصريح كرد: دادگستري استان، حمايت از حقوق مردم را وظيفه شرعي و قانوني خود مي‌داند و به سوءاستفاده گران و تضییع کنندگان حقوق بيت‌المال اجازه عرض‌اندام نخواهد داد تا سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان در فضایی امن و در بستر رقابتی سالم به فعالیت بپردازند.

 

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این مطلب که جاذبه‌های بی‌نظیر گردشگری موهبتی الهی است که استان هرمزگان را به قطب صنعت گردشگری مبدل کرده است، خاطرنشان کرد: ضرورت دارد طرح جامع گردشگری استان هرمزگان با توجه به مؤلفه‌های پیشگیرانه از بروز و ظهور بی‌اخلاقی‌ها، جرائم، تخلفات و آسیب‌های اجتماعی در این حوزه تدوین و اجرایی شود.

 

وی با اعلام این مطلب که برخی هنجارشکنان با سوءاستفاده از فعالیت‌های گردشگری، اقدام به رفتارهایی غیراخلاقی و خارج از عرف اجتماعی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: اقدامات هنجارشکنانه‌ای از این دست که امنیت اخلاقی جامعه به‌ویژه نسل جوان را تهدید می‌کند، با برخورد قاطع و بدون اغماض دستگاه قضایی استان هرمزگان مواجه خواهد شد.

 

حجت‌الاسلام اکبری اظهار کرد: خاک سرخ جزیره هرمز بسیار ارزشمند است ، اما سرخ‌تر از خاک هرمز، خون شهیدان والامقام آن است که مسئولیت ما را در پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های شهدا و برخورد با مفاسد اخلاقی و هنجارشکنی‌های فرهنگی دوچندان می‌سازد.

 

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: اجازه نمی‌دهیم که برخی افراد گردشگر نما با توهین به اعتقادات و ارزش‌ها و انجام رفتارهای نامناسب و غیراخلاقی موجبات ناراحتی مردم جزیره شهیدپرور هرمز و دیگر گردشگران را فراهم آوردند و فرصت گردشگری در این جزیره و استان را به تهدید تبدیل کنند.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبری با اعلام این مطلب که مقابله با هنجارشکنان فرهنگی در جزیره هرمز و دیگر مناطق استان، مطالبه‌ای عمومی است، تأکید کرد: دستگاه قضایی با همکاری نیروی انتظامی، نیروی مقاومت بسیج و دیگر دستگاه‌های متولی، هرمزگان را برای هنجارشکنان و قانون‌گریزان نا امن خواهد کرد.

 

وی همچنین در ادامه این مراسم، ضمن آرزوی موفقیت در عمل به وظایف قانونی برای مسعود رحمانی چگنی به‌عنوان رئیس جدید دادگستری قشم ،از مسئولین اجرایی ،امنیتی و انتظامی ،علماء و مردم شریف این حوزه قضایی درخواست کرد تا همچون گذشته دادگستری این شهرستان را در روند خدمت‌رسانی یاری کنند.

 

تأکید بر نقش مهم و مؤثر شوراهای حل اختلاف در پیشگیری از جرائم و لزوم توجه مستمر به تکریم ارباب‌رجوع در حوزه‌ها و واحدهای قضایی استان، دیگر محورهای سخنان رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان را به خود اختصاص می‌داد.

 

در پایان این مراسم نیز با قرائت حکم آیت‌الله آملی لاریجانی ریاست قوه قضائیه، "مسعود رحمانی چگنی" به‌عنوان رئیس جدید دادگستری قشم معرفی و با اهدای لوح سپاس از "هدایت کمالی" رئیس سابق این حوزه قضایی تقدیر شد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان