همتی:کوهستک به شهر زیبای بندری تبدیل گردد/ راه اندازی پالایشگاه وپایانه صادرات نفت کشور در جاسک بزودی

استاندار هرمزگان: بزودی پالایشگاه وپایانه صادرات نفت کشور در جاسک راه اندازی می‌شود

استاندار هرمزگان با اشاره به طرح های راه اندازی پالایشگاه و ایجاد پایانه صادرات نفت کشور در جاسک، گفت: اقدامات بزرگی در شرق هرمزگان در حال انجام است که این منطقه را متحول می کند.

کد خبر : 96137388        تاریخ انتشار :  شنبه, 02 تیر 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، فریدون همتی در سخنانی در جمع مردم بندرکوهستک شهرستان سیریک با بیان اینکه انقلاب اسلامی برکات بسیاری برای کشور ما داشته است، عنوان کرد: مردم پای این انقلاب ایستاده اند و جمهوری اسلامی ایران نیز تا دورترین نقاط کشور بسیاری از محرومیت ها را رفع کرده است.

 

وی با بیان اینکه سازمان توسعه سواحل مکران در حال تشکیل است، افزود: با تشکیل این سازمان، دولت تمرکز ویژه ای برای عمران و آبادانی و توسعه این منطقه خواهد داشت و سرمایه گذاران به این منطقه جذب می شوند.

 

استاندار هرمزگان احداث نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک و آب شیرین کن های مختلف در سواحل شرق هرمزگان را از جمله برنامه های توسعه سواحل مکران برشمرد و بیان داشت: برای آموزش و تربیت نیروهای ماهر در این منطقه توسط اداره کل فنی و حرفه ای استان برنامه ریزی شود تا نیروهای بومی این منطقه در طرح های توسعه مکران مشغول به کار شوند.

 

همتی با اشاره به طرح های راه اندازی پالایشگاه و ایجاد پایانه صادرات نفت کشور در جاسک، تصریح کرد: اقدامات بزرگی در شرق هرمزگان در حال انجام است که این منطقه را متحول می کند.

 

وی با بیان اینکه تسهیل گری مناسبی برای تجارت و کار ملوانان و لنج داران انجام شده است، خاطرنشان کرد: مجوز مرز رسمی در هشت نقطه جدید هرمزگان از جمله بندرکوهستک صادر شده است تا فعالیت های تجاری ملوانان با در نظر گرفتن معافیت های گمرکی به شکل مناسبی صورت گیرد.

 

استاندار هرمزگان با بیان اینکه مناطق ساحی برای جذب گردشگر مستعد هستند، اضافه کرد: کوهستک باید به یک شهر بندری زیبا تبدیل شود و از طریق شبکه های اجتماعی ویژگی های طبیعی و گردشگری این بندر معرفی شود تا شاهد جذب گردشگران بیشتری در کوهستک باشیم./مهر

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان