همتی: بندر کرگان مرز رسمی در شرق هرمزگان می شود/شهر صنایع دستی در میناب

بندر کرگان مرز رسمی در شرق هرمزگان می شود/شهر صنایع دستی در میناب

استاندار هرمزگان گفت: بندر کرگان جزء ۸ بندر مرزی کوچک برای صادرات و واردات مصوب شده است.

کد خبر : 96136729        تاریخ انتشار :  شنبه, 02 تیر 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی» فریدون همتی عصر جمعه در سفر به شهرستان میناب در جمع مردم کرگان گفت: خدارا شاکرم که امروز توانستم  با حضور در شهرستان میناب مردم تیاب و کرگان را ببینم تا بتوانم از نزدیک اقدامات انجام شده در بخش فعالیت بازارچه های ملوانی تیاب، بندر کرگان و احداث آب شیرین کن را ببینم.

 

همتی بیان داشت: در سفر رئیس جمهور و وزیر کشور به استان هرمزگان و بازدید از سواحل و جزایر، مشکلات مردم و استان از شرق تا غرب به اطلاع مسئولان ارشد کشوری رسانده شده است و درخواست شد که مجوز به بنادر و شهرهای مرزی داده شود تا مردم و ملوانان برای حل مشکلات خود نیازی برای رفتن به شهرهای دیگر نداشته باشند.

 

استاندار هرمزگان با اشاره به دیدار با وزیر کشور گفت: وزیر کشور حدود ۸ نقطه بندری را از جمله بندر کرگان در شهرستان میناب به عنوان مرز رسمی مصوب کرد و مسئولان به دنبال این هستند که سازمان رسمی صادرات و واردات را در بندر کرگان مستقر کنند که با انجام اقدامات عمرانی کار را برای مردم آسان می کند.

 

همتی عنوان کرد: یکی از وظیفه های اشتغال زایی که باید به دنبال آن باشیم فعال کردن و قانونی کردن فعالیتهای ملوانان است که امیدواریم ملوانان ما در آینده ای نزدیک به نقطه ای برسند که  ۷۰۰لنج موجود در شرق به مرکز استان مراجعه نکنند که این تعداد لنج ملوانی به ۷۰۰ گروه وارداتی وصادراتی تبدیل شوند و محصولات محلی و صنایع دستی را صادر کنند.

 

استاندار هرمزگان گفت: خواهشی که از ملوانان دارم این است که برای ایجاد آسایش و آرامش شما موانع و مزاحمتها را از سر راه دور کرده ایم و با گرفتن مجوز رسمی و مستقر شدن تشکلهای اداری ملوانان رفت وآمد قانونی داشته باشند.

 

همتی عنوان داشت: امنیت جانی هر یک از شما ملوانان برای ما مهم است که در این راستا همکاری دولت با مردم و مردم با دولت لازمه کار است که اگر همه مراحل کار قانونی صورت گیرد ایجاد امنیت برای شما از سوی متولیان آسانتر خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه ما در این راه هر کاری توانسته ایم برای ملوانان انجام داده ایم گفت: اگر بار صادر شده از ۲۰میلیون تومان بیشتر باشد شامل معافیت ۱۵میلیون تومانی خواهد شد و مازاد آن هم شامل ۲۰درصد معافیت می شود.

 

همتی در خصوص واگذاری زمینهای پرورش میگو کرگان گفت: هر متقاضی که بخواهد برای پرورش میگو زمین را از  متولی کار دریافت کند باید توان مالی داشته باشد.

 

استاندار هرمزگان عنوان داشت: برای سرمایه گذاری در این مزارع محدودیتی در نظر نگرفته ایم و نیروی بومی و غیربومی می تواند متقاضی باشد اما اولویت را برای بومیان در نظر گرفته ایم.

 

همتی گفت: اگر نیروی بوی زمین را دریافت کند و توان مالی نداشته باشد و این سرمایه سالها بر روی زمین بماند فرصت سرمایه گذاری و اشتغال را از بین برده در صورتی که می توان در این ۲۰۰۰ هکتار زمین بیش از ۲۰۰۰ فرصت شغلی ایجاد کرد.

 

وی در خصوص موضوع آب میناب گفت: از ابتدای حضور در این استان بدرستی پی نبرده بودم که مشکل آب میناب برای مردم دغدغه جدی است. وقتی با تدبیر و علم خود وارد موضوع شدم فهمیدم که باتوجه به ظرفیت نواحی ساحلی و احداث آب شیرین کن و مهار روان آبها برای کشاورزی بخشی از مشکل آب شهرستان را حل خواهد کرد.

 

استاندار هرمزگان در خصوص احداث بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی گفت: در سفر رئیس جمهور به استان هرمزگان برای شهرستان میناب به مرکزیت شرق هرمزگان در نظر گرفته شده  است که این بیمارستان درصدد آماده کردن آن هستیم.

 

همتی بیان داشت: منطقه تیاب در شهرستان میناب را به شهر ملی صنایع دستی تبدل خواهیم کرد که زمینه خوبی را برای معرفی صنایع دستی شهرستان و استان فراهم می کند./مهر

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان