واکنش هاشمی تختی به حواشی اخیر در اداره کل میراث فرهنگی استان / اتفاقات رخ داده به هیچ وجه زیبنده هرمزگان نبود

نماینده مردم هرمزگان در مجلس: جلوی سنگ اندازی ها در راه استخدام نیروهای بومی را می گیریم

نماینده مردم هرمزگان در مجلس در خصوص انتصاب مدیر سابق میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان و اتفاقات پس‌ازآن، افزود: بنده به همراه دو نماینده دیگر هرمزگان در مجلس از این انتخاب ناراضی بوده و به همراه آن‌ها به نزد مونسان(رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و میراث فرهنگی کشور) رفتیم و این انتخاب را به صلاح ندانستیم اما وی با اصرار این انتخاب را انجام داد.

کد خبر : 96133695        تاریخ انتشار :  شنبه, 28 مهر 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»حسین هاشمی تختی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس چارچوبی برای انتصاب مدیران در نظر گرفتیم که به دولت و استاندار هرمزگان اعلام کرده‌ایم مبنی بر اینکه برای هر مدیری سه شاخص پاکدستی، کارآمدی و ولایت‌پذیری مورد ملاک قرار داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه علاوه بر این سه خصوصیت دیگر اینکه حتی‌المقدور نیروهای بومی و ماندگار هرمزگان باشد، تصریح کرد: اگر آن زمان نیروی بومی و ماندگار در دستگاه اجرایی نبود که در اغلب ادارات و سازمان‌ها صدق نمی‌کند، از بیرون استان آورده شود.

 

نماینده مردم هرمزگان در مجلس در بحث انتصاب مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری انتصاب نیروی بومی متخصص و کاردان انتخاب خوب و شایسته‌ای بود، اظهار کرد: دکتر برومند تمامی شاخص‌های اعلام‌شده را دارا است و باسابقه و کارنامه دار است و گرچه چهره‌ای اصلاح‌طلب به‌حساب می‌آید اما ولایت‌پذیر است.

 

وی با بیان اینکه شاید تمامی اصلاح‌طلبان استان هرمزگان ولایت‌پذیر بوده و زیر چتر ولایت فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: توصیه ما از همان ابتدا بر این مبنا بود که از روز نخستی که دکتر برومند از استانداری جدا و استاندار جدید بر مسند کار قرار گرفت، اعلام کردیم باید از ظرفیت این نیروی توانمند استفاده شود و گوشه نشستن وی امری ناصحیح است.

 

هاشمی تختی با اشاره به اینکه سمت‌های مختلفی مدنظر قرار گرفت و پیشنهاد شد، اضافه کرد: استاندار هرمزگان با انتخابی صحیح به این نتیجه رسید که از ظرفیت این نیروی بومی در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بهره ببرد که هم از استاندار و هم رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باید تقدیر کنیم.

 

وی در خصوص انتصاب مدیر سابق میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان، افزود: بنده به همراه دو نماینده دیگر هرمزگان در مجلس از این انتخاب ناراضی بوده و به همراه آن‌ها به نزد مونسان(رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و میراث فرهنگی کشور) رفتیم و این انتخاب را به صلاح ندانستیم اما وی با اصرار این انتخاب را انجام داد.

 

این نماینده مجلس ادامه داد: سرانجام اتفاقات اخیر نشان داد که این انتخاب نه زیبنده سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بود و نه استان هرمزگان اما به‌هرحال یک اشتباهی صورت گرفت که از همان روز اول با این انتخاب مخالف بودم و هم به استاندار و هم رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این موضوع را اعلام کردم.

 

هاشمی تختی در پایان گفت: در تمامی انتصابات اگر شاخص‌های بیان‌شده رعایت شود مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با آن انتصاب مشکلی ندارند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان