ورود سامانه جدید بارشی به هرمزگان

 

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت:سامانه بارشی که از دیشب وارد استان شده موجب افزایش ابر، وقوع رگبار، رعد و برق و باران در مناطق شرقی استان شد.

کد خبر : 96131930        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 30 آبان 1397

 

به گزارش پاگاه خبری« هشت بندی»،مجتبی حمزه نژاد کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: سامانه بارشی که از دیشب وارد استان هرمزگان شده است موجب افزایش ابر، وقوع رگبار، رعد و برق و باران در مناطق شرقی استان شد.فعالیت سامانه بارشی در هرمزگان/بارش باران در شرق استان

 

وی افزود:با ورود این سامانه بارشی از بامداد تا صبح امروز در شهرستان رودان ۲ و ۲ دهم میلیمتر، در میناب یک و ۲ میلیمتر، در جاسک و سردشت بشاگرد کمتر از یک دهم میلیمتر باران بارید.

 

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: فعالیت این سامانه بارشی تا ظهر امروز در مناطق شرقی استان کمتر و به تدریج از استان خارج می‌شود.

 

مجتبی حمزه نژاد افزود: ورود این سامانه ناپایدار جوی همچنین موجب افزایش سرعت باد‌های غربی در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان شده است.

 

بر اساس اعلام کارشناس هواشناسی هرمزگان تا ساعات پایانی امشب سرعت باد در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به بیش از ۴۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و ارتفاع موج نیز در این مناطق به بیش از یک متر می‌رسد.

 

وی افزود: تمهیدات لازم برای تردد شناور‌ها درخلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان صورت گیرد.

 

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: از فردا تا اوایل هفته آینده شرایط جوی در استان آرام می‌شود.

 

براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان سامانه بارشی دیگری از روز شنبه ۵ آذر وارد استان می‌شود که موجب بارندگی در بیشتر نقاط استان می‌شود./باشگاه خبرنگاران

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان