وزیر نیرو: مشکل کمبود آب میناب حل می شود/حل مشکل کم آبی با آب شیرینکن ها

وزیر نیرو: مشکل کمبود آب میناب حل می شود/حل مشکل کم آبی با آب شیرینکن ها

وزیر نیرو گفت: همه مشکلات بحران و کمبود آب در میناب و هرمزگان مورد بررسی و حل می شود.

کد خبر : 96133295        تاریخ انتشار :  شنبه, 12 اسفند 1396

 

به گزارش پایگاه خبری ـ«هشت بندی» رضا اردکانیان عصر چهارشنبه در سفر به شهرستان میناب و با شرکت در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: امسال یکی از سالهای خشک در طول ٥٠ سال گذشته در کشور هستیم، از لحاظ میزان بارندگی کاهش چشمگیری طی سال جاری سپری کرده ایم. بحران آب در جای جای ایران افزایش یافته است همین امر موجب نابودی محیط زیست شده است و این پدیده سبب به وجود آمدن پدیده خشکسالی خواهد بود.

 

اردکانیان بیان داشت: استان هرمزگان یکی از استانهای مورد توجه دولت است و در تلاش هستیم که بتوانیم در همه حوزه هایی که با مشکلاتی مواجه هستیم آنها را مورد بررسی و مرتفع بسازیم.

 

وزیر نیرو با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی مسئولان در جلسه شورای اداری گفت: خشکسالی و کمبود آب در کشور مشکلات بسیاری را در قسمتهای مختلف و زندگی مردم به وجود آورده است، اما این مشکلات با برنامه ریزی های دقیق و همکاری متقابل می توان برطرف کرد.

 

اردکانیان با اشاره به موضوع مطرح شده از سوی یکی از حاضران در جلسه شورای اداری به نقل از استاندار سابق هرمزگان که بیان کرده است، آب شهرستان میناب در اختیار خود شهرستان قرار می گیرد گفت: همه با هم تلاش خواهیم کرد تا این وعده عملی شود و دیگر شاهد انتقال هیچ آبی به شهرستانهای همجوار نباشیم.

 

وزیر نیرو در خصوص احداث آب شیرینکن ها در بندرعباس گفت: طرحها و پروژه های شیرین سازی آب پیشرفت خوبی داشته اند و با وارد مدار کردن آب شیرین کن ها برای تامین آب شرب مردم بندرعباس نیاز آبی این شهرستانها هم برطرف خواهد شد.

 

وی در خصوص احداث نیروگاه بزرگ در شرق هرمزگان که زمینه اشتغال خوبی هم در پی دارد عنوان داشت: این پروژه یکی از بزرگترین پروژه های کشور و استان است که بیشتر کارهای مورد نیاز آن انجام شده و تا کنون ٨٥میلیون یورو از اعتبار سرمایه گذاری آن با کشورهای خارجی محقق و بخش دیگری از این پروژه بزرگ هم در حال انجام است.

 

اردکانیان گفت: دولت عزم خود را برای توسعه و پیشرفت استان هرمزگان جزم کرده و در این سفر طرح ها و پروژه های بزرگی به بهره برداری خواهد رسید./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان