پرداخت تسهیلات به فارغ‌التحصیلان کشاورزی هرمزگان

 

به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بخش‌های کشاورزی و شیلات تسهیلات با بهره ۴ درصد پرداخت می‌شود.

کد خبر : 96138111        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 25 دی 1396

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، استاندار هرمزگان در دوازدهمین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان گفت: جوانان تحصیل کرده دانشگاهی بویژه در رشته‌های کشاورزی و شیلات می‌توانند با مراجعه به جهاد کشاورزی و شیلات استان طرح اقتصادی خود را ثبت و از تسهیلات ویژه برای راه اندازی واحد‌های پرورش دام سبک و سنگین، پرورش ماهی و میگو در قفس و دیگر فعالیت‌های مربوط بهره ببرند.90579.jpg

 

فریدون همتی با اشاره به اینکه ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای این کار در اختیار استان قرار گرفته است، افزود: جوانان با پشتکار در این عرصه‌ها مشارکت کنند و تحولی اساسی در بخش‌های شیلات و کشاورزی ایجاد کنند.

 

وی تصریح کرد: هدف گذاری صاردات کالا‌های غیرنفتی در استان برای امسال دو میلیارد دلار است که تاکنون یک میلیارد و ۶۴۱ میلیون دلار آن محقق شده است.

 

استاندارهرمزگان خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی استان باید همه فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود در حوزه کاری خود را معرفی و با برآورد توجیه فنی و اقتصادی طرح نسبت به صدور مجوز‌های کسب و کار اقدام کنند.

 

همتی اظهار کرد: همه دستگاه‌های اجرایی با معرفی ظرفیت‌های سرمایه گذاری استان باید نسبت به صدور مجوز‌های سرمایه گذاری خارجی و داخلی در بازه زمانی دو هفته اقدام کنند.

 

استاندار هرمزگان خواستار تجهیز بنادر و گمرکات شرق و غرب هرمزگان برای توسعه صادرات و تجارت شد و عنوان کرد: با فعالیت‌های تجاری و ملوانی بهبود وضعیت معیشت و زندگی مردم ساحل نشین در هرمزگان رقم می‌خورد.

 

وی اشاره به ظرفیت‌های پرورش بز تالی در استان اضافه کرد: حمایت‌های لازم برای پرورش صد هزار راس بز تالی به روش صنعتی و نیمه صنعتی در استان در دستور کار قرار گرفته است که زمینه اشتغال ۱۸۰۰ نفر را به صورت مستقیم فراهم می‌کند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان