کشف سه محموله بزرگ کالای قاچاق در هرمزگان

 

فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت: با تلاش ماموران مرزبانی استان در شهرستان‌های پارسیان و بندرعباس در ۲۴ ساعت گذشته سه محموله بزرگ کالای قاچاق کشف شد.

کد خبر : 96137950        تاریخ انتشار :  شنبه, 02 دی 1396

 


به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، سرهنگ علی‌اصغر خرم‌روی روز شنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران اظهار داشت: مقابله با قاچاق کالا و ارز با توجه به تاثیرات سوء آن بر اقتصاد و تولید ملی از جمله اولویت‌های اصلی مرزبانی است که در همین راستا نیز مرزبانی استان هرمزگان در شبانه‌روز گذشته اقدام به اجرای طرح برخورد با قاچاقچیان کالا در نوار مرزی آب‌های ساحلی کرده است.کالای قاچاق

 

وی ادامه داد: با اجرای این طرح در 24 ساعت گذشته سه محموله بزرگ کالای قاچاق توسط نیروهای مرزبانی در پارسیان و بندرعباس کشف شده که ارزش آن از سوی کارشناسان رقمی بیش از 30 میلیارد ریال اعلام شده است.

 

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: عمده کالاهای قاچاق کشف شده شامل مواد غذایی، لوازم برقی، البسه قاچاق، لوازم خودرو، لوازم آشپزخانه و برخی اقلام دیگر است.

 

خرم‌روی ضمن تشکر از تعامل خوب مرزنشینان با نیروهای مرزبانی در راستای مقابله با هرگونه قاچاق، تصریح کرد: در رابطه با عملیات‌های بالا سه فروند لنج تجاری توقیف و هشت نفر متهم نیز دستگیر شدند.

 

به گزارش تسنیم استان هرمزگان دارای یک‌ هزار و 400 کیلومتر ساحل و مرز دریایی است و قاچاق کالا همواره یکی از معضلات این استان بوده است.

 

اخیرا اجرای آئین‌نامه تجارت ملوانی در استان هرمزگان ابلاغ شد که برابر آئین‌نامه ابلاغی مرداد 96 هیئت دولت، هر یک از ملوانان لنج‌های زیرپنج تن ظرفیت هرمزگان، شش بار در سال و هر بار تا سقف 10 میلیون تومان معاف از عوارض گمرکی هستند و این کمکی برای ملوانان و لنج‌داران جهت واردات کالای ملوانی است.

 

خروج این کالاهای ملوانی جهت فروش به خارج از استان هرمزگان به‌صورت تجمیعی ممنوع است و این کالاها باید در سطح بازار استان به‌صورت خرده‌فروشی به فروش برسد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان