جزئيات امضاء قرارداد احداث آزاد راه 800 کیلومتری بندرعباس - قزوین

 

قرارداد ساخت آزادراه 800 کیلومتری بندرعباس- نطنز- قم - سلفچگان - ساوه- بوئین‌زهرا- قزوین با کنسرسیومی متشکل از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی منعقد شد.

کد خبر : 95137425        تاریخ انتشار :  یک شنبه, 12 دی 1395

 

قرارداد احداث آزاد راه 800 کیلومتری بندرعباس - قزوین امضا شد

به گزارش پايگاه خبري «هشت بندي»، «سیدحسین میر شفیع» عضو هیات مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ ونقل، با بیان این خبر و اینکه مذاکره و عقد قرارداد با سرمایه گذاران آزادراه‌های حرم‌ تا حرم و تبریز- مرند- بازرگان در مراحل نهایی است، درباره آخرین وضعیت توسعه آزادراه‌های کشور اظهار داشت: آزادراه‌های اصفهان- شیراز، کنارگذر جنوبی تهران- اراک - خرم‌آباد، ارومیه - تبریز، همت- کرج و تهران- شمال همزمان در دست اجراست.


معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت با اشاره به فعال شدن سایر قطعات آزادراه «حرم تا حرم» بیان داشت: بعد از بهره‌برداری از قطعه قم- گرمسار در سال 1393، وقفه‌ای در ادامه روند ساخت این آزادراه به وجود آمد، اما با تلاش و پیگیری‌های انجام ‌شده هم‌اکنون قرارداد ساخت سایر قطعات در حال نهایی شدن است تا اجرا و تکمیل این آزادراه موجب کاهش مسیر تهران به مشهد شود.


میرشفیع همچنین به آزادراه تبریز- مرند- بازرگان اشاره کرد و گفت: این آزادراه در مرحله مذاکره برای عقد قرارداد مشارکت با سرمایه‌گذاران داخلی قرار دارد و روند مذاکرات حاکی از شرایط به‌ مراتب بهتر از قرارداد با شرکت ترکیه‌ای است و علاوه بر این باعث اشتغالزایی داخلی خواهد شد.


عضو هیات ‌مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل کشور از امضا قرارداد مشارکت با کنسرسیومی متشکل از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در ساخت کریدور 800 کیلومتری بندرعباس- نطنز- قم- سلفچگان- ساوه- بوئین‌زهرا- قزوین خبر داد و گفت: این کریدور تحت بند «الف» ماده 27 قانونی الحاقی برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت برای ارتقا بزرگراه‌ها به آزادراه‌ها در قالب بی او تی BOT ( ساخت، اجرا و انتقال) در مدت 4 سال و بازگشت سرمایه از طریق اخذ عوارضی از تردد خودروها ساخته خواهد شد.

 

** پروژه‌های آزادراهی نسبت به برنامه جلوتر هستند


معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها تصریح کرد: پیشرفت پروژه‌های آزادراهی در دست اجرا در سال جاری نسبت به زمان‌بندی پیش‌بینی‌شده جلوتر است و شاهد بهره‌برداری برخی از آن‌ها مانند قطعه 4 آزادراه کنارگذر تبریز و شاخه شمالی آزادراه همت- کرج - منطقه یک آزادراه تهران- شمال تا خرداد سال آینده و بخشی از آزادراه خرم آباد- اراک و قطعات اول، دوم و چهارم آزادراه ارومیه - تبریز در نیمه اول سال 96 خواهیم بود.


میرشفیع با اشاره به امضای تفاهم‌نامه تامین مالی، طراحی، ساخت و نگهداری کریدور شماره 10 با شرکت های ایتالیایی افزود: این کریدور به طول 1500 کیلومتر از شمال غرب کشور در مرز بازرگان با کشور ترکیه آغاز و در کوتاهترین پیمایش آزادراهی به بندر امام‌ خمینی در جنوب کشور ختم می‌شود و از شش استان خوزستان، لرستان، کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی عبور می‌کند و قطعاتی از این کریدور عملیاتی شده است.


وی در ادامه یادآورشد: علاوه بر علاقمندی سرمایه ‌گذاران برای مشارکت در ساخت آزادراه پلور- پردیس، آزادراه دیگری حدفاصل لردگان تا اهواز در دست مطالعه قرار دارد و با توجه به بار ترافیکی عبوری از مرکز کشور به سمت اهواز، مورد استقبال سرمایه‌گذاران قرارگرفته است.


عضو هیات مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل کشور خاطرنشان کرد: اغلب پروژه‌های آزادراهی در قالب BOT و مشارکت 70 درصدی بخش خصوصی و 30 درصدی دولت و برخی همانند آزادراه کرمانشاه- همدان با مشارکت ‌ 100 درصدی بخش خصوصی انجام می‌شود./ايرنا

 

*برای دريافت و آگاهي از آخرين اخبار و تصاوير هشتبندي ، هرمزگان ، ايران و جهان، به کانال پايگاه خبري هشت بندي در تلگرام  بپیوندید:

لینک عضویت

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان