آیت الله رفسنجانی، تلخی حکومت ستمشاهی را نشنید بلکه مشاهده و لمس کرد

آیت الله رفسنجانی، تلخی حکومت ستمشاهی را نشنید بلکه مشاهده و لمس کرد

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: رحلت مجاهد خستگی‌ناپذیر و مفسر گران‌مایه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ضایعه‌ای بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

کد خبر : 94135917        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 20 دی 1395

 به گزارش پايگاه خبري «هشت بندي»آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، افزود: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی باسابقه 59 ساله آشنایی با مقام معظم رهبری و همراهی با ایشان در تمامی موقعیت‌ها و مقاطع حساس از ابتدا تاکنون یار دیرینه مقام معظم رهبری محسوب می‌شد.

وی بابیان اینکه رحلت مجاهد خستگی‌ناپذیر و مفسر گران‌مایه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ضایعه‌ای بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: وی که از قدرت تحمل بالایی در فضاهایی که بسیاری نمی‌توانند تحمل کنند مانند تهمت‌های اجتماعی، دارا بود می‌تواند به مقال الگویی برای جامعه باشد و ازاین‌جهت شهید بهشتی دوم انقلاب اسلامی لقب گرفت.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به هجمه‌های وارده به شهید بهشتی در زمان حیاتش و اینکه بسیاری به این عالم بزرگوار می‌گفتند چرا از تریبون‌های در اختیارتان استفاده نمی‌کند، خاطرنشان کرد: ایشان پاسخ دادند خداوند از من دفاع می‌کند و امروز مشاهده می‌کنیم که در زندگی امروز شهید بهشتی برای سایرین تبدیل به الگو شده است.

 

آیت‌الله نعیم‌آبادی بابیان اینکه آیت‌الله رفسنجانی نیز بارها موقعیت دفاع از خود داشت اما هرگونه دفاع را به نفع انقلاب اسلامی نمی‌دانست و سبب تداوم کشمکش نمی‌شد، اظهار کرد: از فرزندان اولیه انقلاب اسلامی کمتر کسی نمانده است، همان نسل اولی که در مبارزات بود و تلخی حکومت مزدورشاهنشاهی و تحت سلطه آمریکا را نشنید بلکه مشاهده و لمس کرد.

 

وی با اشاره به اینکه باید به دنبال چهره‌های باسابقه انقلاب اسلامی همچون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گشت و پیدا کرد، افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند:"با فقدان هاشمی این‌جانب هیچ شخصیت دیگری را نمی‌شناسم که تجربه‌ای مشترک و چنین درازمدت را با او در نشیب و فرازهای این دوران تاریخ‌ساز به یاد داشته باشم" نشان‌دهنده ارتباط صمیم مقام معظم رهبری و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به قسمت دیگری از پیام مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "وسوسه‌ی خناسانی که در سال‌های اخیر با شدت و جدیت در پی بهره‌برداری از این تفاوت‌های نظری بودند، نتوانست در محبت شخصی عمیق او نسبت به این حقیر خلل وارد آورد"، تصریح کرد: خناسان نتوانستند میان مقام معظم رهبری و آیت‌الله رفسنجانی فاصله ایجاد کنند و باید حواسمان باید که کاری نکنیم نتیجه‌اش به‌گونه‌ای جلوه کنند که میان یاران واقعی مقام معظم رهبری با ایشان مسئله وجود دارد زیرا به صلاح نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی 59 سال با مقام معظم رهبری زوایای اندیشه‌ای یکدیگر را می‌دانستند، عنوان کرد: مقام معظم رهبری و آیت‌الله رفسنجانی نقاط مشترک زیادی داشتند و به گفته مقام معظم رهبری، اختلاف‌نظرها و اجتهادهای متفاوت در برهه‌هایی از این دوران طولانی هرگز نتوانست پیوند رفاقتی را که سرآغاز آن در بین‌الحرمین کربلای معلّی بود به‌کلی بگسلد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان