تاكيد اكرمي بر تعيين تكليف ساخت و سازها در سواحل

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://media.mehrnews.com/d/2016/10/07/3/2234221.jpg?ts=1478437009502

 

معاون سیاسی، امنیتی استانداری هرمزگان خواستار تعیین تکلیف سازه های غیرمجاز ایجاد شده در حریم سواحل این استان شد و بر لزوم اجرای قانون و جلوگیری از ساخت سازه های غیرمجاز تاکید کرد.

کد خبر : 95138363        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 15 دی 1395

 

به گزارش پايگاه خبري «هشت بندي»، بهروز اکرمی اظهارداشت: بخش عظیمی از معیشت مردم هرمزگان در ساحل و دریا تامین می‌ شود و تا زمانی که نتوانیم جدایی بین قاچاق و معیشت مردم را مدیریت کنیم مشکلات این حوزه تداوم خواهد داشت.پس روی چشمگیر دریا از ساحل گلستان

 

اکرمی با بیان اینکه از ۱۷ جزیره کشور، ۱۴ جزیره در محدوده استان هرمزگان واقع شده است، یادآور شد: تاکنون اقدامات خوبی در حوزه عمران جزایر صورت گرفته اما عملیاتی کردن اسناد بالادستی نیازمند سرعت بیشتری در کار است.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان از شناسایی ۱۳۵ خور در مناطق ساحلی این استان سخن به میان آورد و افزود: این خورها نیازمند سازوکار مدیریتی جداگانه ای است چرا که هم می ‌توانند به شکل ظرفیت و هم به عنوان تهدید مطرح باشند.

 

وی مطالعات ICZM و تدقیق آن را کاری قابل ستایش دانست و افزود: این مطالعات می تواند مبنای توسعه سواحل در استان قرار گیرد و از موازی های جلوگیری کند.

 

این مقام مسوول از کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل هرمزگان خواست تا وضعیت سازه های ساحلی و دریایی فعلی را تعیین تکلیف و از ساخت سازه های جدید بدون مجوز جلوگیری کند و در همین رابطه اضافه کرد: البته تعیین تکلیف سازه های متعلق به بخش دولتی باید در اولویت قرار گیرد، هرچند منظور از تعیین تکلیف قلع و قمع تاسیسات نیست.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان