پروژه آبرسانی روستای مجتمع امام(ره) ناتمام رها شده است/ترکیدگی خطوط انتقال آب و هدر رفت منابع آبی+ تصاویر

طوفان گرد و غبار در هشت بندی

پوسیدگی و ترکیدگی لوله های شبکه آبرسانی در روستای مجتمع امام(ره) باعث هدر رفت زیاد آب شده که مردم را دچار مشکل تامین آب شرب کرده است.

کد خبر : 97061757        تاریخ انتشار :  جمعه, 30 شهریور 1397

 

به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری هشت بندی» روستای مجتمع امام(ره) یکی از روستاهای بزرگ بخش توکهور و هشت‌بندی است که شبکه آبرسانی آن قدیمی و فرسوده است که معضلات زیادی را بوجود آورده است.

ابراهیم کمالی رئیس شورای اسلامی روستای مجتمع امام(ره) ضمن تقدیر از همه مسئولانی که تا مرحله فعلی پروژه آب رسانی روستای مجتمع امام (ره) همکاری و همراهی داشته اند از مسکوت ماندن نزدیک به یک سال پروژه شبکه آبرسانی این روستا خبر داد و گفت: شبکه آبرسانی قدیمی روستا فرسوده است و مرتب درحال ترکیدن است و هدر رفت زیاد آب در این بحران کم آبی تامل برانگیز است. آب آلوده که در محل ترکیدگی ها بیرون می آید بعد از خاموشی پمپ دوباره وارد شبکه آب شرب می شود که سلامت اهالی را به خطر می اندازد. با این اوصاف مردم آب آلوده می خورند و در این بحران کم آبی، آب هم هدر می رود. در مقابل برخی از محلات پایین دست روستا یا مشکل اساسی در تامین آب شرب دارند یا آب شرب بهداشتی ندارند. از طرفی دیگر آب پمپ کشاورزی برخی محلات جلبکی و از نظر بهداشت غیرقابل شرب است.

 

طوفان گرد و غبار در هشت بندی

 

کمالی در ادامه افزود : انجام پروژه آبرسانی روستای بزرگ مجتمع امام (ره) پس از اجرای بخشی از آن نزدیک به یک سال است که ناتمام رها شده است و شروع به کار این پروژه فقط در مقام حرف و وعده مسئولان استانی آبفا روستایی باقی مانده است.


رئیس شورای اسلامی روستای مجتمع امام (ره) بیان داشت : اداره آبفار شهرستان میناب هم برای تامین هزار و چهارصد متر لوله جهت اصلاح بخشی از شبکه فرسوده آبرسانی به محلاتی که مشکل آب شرب دارند یا آب شربشان قطع است ناتوان از همکاری است و می گوید برای رفع این مشکل لوله نداریم.  پیمانکار اتفاقات هم در تعمیر شبکه بنا بر هر دلیلی امروز فردا می کند و توجهی به هدر رفتن آب ندارد.

کمالی با اشاره به درخواست های متعدد شورا از بخشداری برای پیگیری این مسائل و کم اثر بودن درخواست ها گفت: این مشکل اساسی مردم ظاهرا به نماینده عالی دولت در بخش ارتباطی ندارد که پیگیر جدی آن باشد و در این زمینه متاسفانه کوتاهی دیده می شود. بنابراین کدام مسئول باید پاسخگوی این امر باشد خدا می داند!

 

طوفان گرد و غبار در هشت بندی طوفان گرد و غبار در هشت بندی طوفان گرد و غبار در هشت بندی طوفان گرد و غبار در هشت بندی طوفان گرد و غبار در هشت بندی طوفان گرد و غبار در هشت بندی طوفان گرد و غبار در هشت بندی طوفان گرد و غبار در هشت بندی طوفان گرد و غبار در هشت بندی طوفان گرد و غبار در هشت بندی طوفان گرد و غبار در هشت بندی طوفان گرد و غبار در هشت بندی طوفان گرد و غبار در هشت بندی

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان