حضرت آیت الله رئوفی:زنده نگه داشتن مکتب و راه حضرت فاطمه (س) هدف مهم برپایی اجتماعات بزرگ عزاداری است / پیروی از مکتب اهل بیت (ع) راه نجات جامعه است

زنده نگه داشتن مکتب و راه حضرت فاطمه (س) هدف مهم برپایی اجتماعات بزرگ عزاداری است / پیروی از مکتب اهل بیت (ع)  راه نجات جامعه استحضرت آیت الله غلامحسین رئوفی

آیت الله غلامحسین رئوفی گفت : هدف از پایه گذاری اجتماعات بزرگ عزاداری در استان هرمزگان را زنده نگه داشتن و احیاء مکتب و نام حضرت فاطمه زهرا ( س) در جامعه عنوان نمود.

کد خبر : 9611181        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 30 بهمن 1396

 

حضرت آیت الله غلاومحسین رئوفی درگفتگویی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری «هشت بندی» در خصوص اهداف پایه گذاری راهپیمایی ها و اجتماعات بزرگ عزاداری در سالروز شهادت ائمه به ویژه حضرت فاطمه زهرا (س) در در استان هرمزگان به ویژه منطقه هشت بندی و توکهور این استان افزود: هدف مهم از پایه گذاری این اجتماعات و راهپیمایی های بزرگ عزاداری ائمه در منطقه هشت بندی زنده نگه داشتن و احیاء مکتب و نام حضرت فاطمه زهر(س) در جامعه بوده است.


وی افزود: حضرت فاطمه (س) در مظلومیت به سر می برد، قبر دختر نبی مکرم (اسلام) از نگاه ها مخفی و ناشناخته است و این بانو همانند سایر ائمه هدا قبر و بارگاهی ندارد، انعکاس مظلومیت بانوی دو عالم هدف دیگر برپایی راهپیمایی ها بزرگ عزاداری بوده است.


حضرت آیت الله رئوفی در ادامه تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) از عظمت و بزرگی بسیاری برخوردار است و زنده نگه داشتن عظمت بانوی مکرمه جهان اسلام از اهداف مهم دیگر برگزاری مراسمات باشکوه عزاداری مادر سید الشهدا بوده است.


عالم بزرگ هرمزگانی اظهار داشت: مزد نبی مکرم جهان اسلام مودت و بزرگداشت دختر گرامیشان می باشد و نبی اکرم تنها یک دختر بیشتردر عالم نداشت و آن هم حضرت فاطمه(س) بود.


وی تصریح کرد : بر عموم مردم لازم است در مراسمات،احتماعات و راهپیمایی ها عزاداری و سینه زنی هیات عزاداری در روز سوم جمادی الثانی (یکم اسفندماه 96) زن و مردم در قالب دسته جات عزاداری به صورت راهپیمایی ، عزاداری و سینه زنی کنند.


حضرت آیت الله رئوفی بیان داشت : برگزاری مراسمات عزاداری باشکوه حضرت زهرا(س) تنها به هشت بندی ختم نگردد و در جای جای استان و مناطق همچوار نظیر سندرک، توتنگ، پوم ، بشاگرد، منوجان ، چاه شاهی،جغین ، رودان ، توکهور، چاه غربال، سرنی و چراغ آباد هرکس صدای این جانب را می شوند دسته جات عزاداری سالروز شهادت حضرت زهرا (س) برپا دارند


عالم برجسته هرمزگانی تصریح کرد : برپایی مراسمات بزرگ عزاداری در هشت بندی و سایر مناطق استان هرمزگان و سایر مناطق سبب آشنایی و بیداری عموم مردم نسبت به مظلومیت حضرت زهرا (س) و مکتب و راه او می شود و شرکت در این مراسمات حسنات بسیار دارد.

ایشان در ادامه با اشاره به سخنی از نبی اکرم (ص) در خصوص جایگاه و عظمت حضرت فاطمه (س) افزود: نبی مکرم اسلام می فرمایند رضای حضرت فاطمه (س) رضای پرودگار عالمیان است و غضب حضرت فاطمه (س) غصب پروردگار است.


حضرت آیت الله رئوفی خاطرنشان کرد: نبی مکرم اسلام می فرماید هرکس حضرت فاطمه (س) را به خشم بیاورد مرا به خشم آورده است و هرکس که حضرت فاطمه ( س) از او راضی باشد من نیر از او راضی خواهم بود.


عالم برجسته هرمزگانی در پایان تصریح کرد: پیروی از مکتب و راه اهل بیت عصمت و نبوت به ویژه حضرت زهرا (س) راه نجات مردم در دنیا و آخرت است و این راه هم کلید بهشت است و هم کلید نجات انسان از برزخ می باشد.


شایان ذکر است بیش از پنج سال است که راهپیمایی های بزرگ عزاداری سه معصوم شامل حضرت فاطمه زهرا(س) ، حضرت علی (ع) و حضرت امام جعفر صادق (ع) به همت حضرت آیت الله رئوفی در منطقه هشت بندی پایه گذاری شده است و این مهم در حال گسترش به مناطق مختلف هرمزگان است و امسال نیز مراسم بزرگ عزاداری حضرت فاطمه(س) در منطقه هشت بندی به همت این عالم بزرگ هرمزگانی برگزار می گردد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان