حضرت آیت الله رئوفی:زنده نگه داشتن مکتب و راه حضرت فاطمه (س) هدف مهم برپایی اجتماعات بزرگ عزاداری است / پیروی از مکتب اهل بیت (ع) راه نجات جامعه است

زنده نگه داشتن مکتب و راه حضرت فاطمه (س) هدف مهم برپایی اجتماعات بزرگ عزاداری است / پیروی از مکتب اهل بیت (ع)  راه نجات جامعه استحضرت آیت الله غلامحسین رئوفی

آیت الله غلامحسین رئوفی گفت : هدف از پایه گذاری اجتماعات بزرگ عزاداری در استان هرمزگان را زنده نگه داشتن و احیاء مکتب و نام حضرت فاطمه زهرا ( س) در جامعه عنوان نمود.

کد خبر : 9611181        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 30 بهمن 1396

 

حضرت آیت الله غلاومحسین رئوفی درگفتگویی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری «هشت بندی» در خصوص اهداف پایه گذاری راهپیمایی ها و اجتماعات بزرگ عزاداری در سالروز شهادت ائمه به ویژه حضرت فاطمه زهرا (س) در در استان هرمزگان به ویژه منطقه هشت بندی و توکهور این استان افزود: هدف مهم از پایه گذاری این اجتماعات و راهپیمایی های بزرگ عزاداری ائمه در منطقه هشت بندی زنده نگه داشتن و احیاء مکتب و نام حضرت فاطمه زهر(س) در جامعه بوده است.


وی افزود: حضرت فاطمه (س) در مظلومیت به سر می برد، قبر دختر نبی مکرم (اسلام) از نگاه ها مخفی و ناشناخته است و این بانو همانند سایر ائمه هدا قبر و بارگاهی ندارد، انعکاس مظلومیت بانوی دو عالم هدف دیگر برپایی راهپیمایی ها بزرگ عزاداری بوده است.


حضرت آیت الله رئوفی در ادامه تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) از عظمت و بزرگی بسیاری برخوردار است و زنده نگه داشتن عظمت بانوی مکرمه جهان اسلام از اهداف مهم دیگر برگزاری مراسمات باشکوه عزاداری مادر سید الشهدا بوده است.


عالم بزرگ هرمزگانی اظهار داشت: مزد نبی مکرم جهان اسلام مودت و بزرگداشت دختر گرامیشان می باشد و نبی اکرم تنها یک دختر بیشتردر عالم نداشت و آن هم حضرت فاطمه(س) بود.


وی تصریح کرد : بر عموم مردم لازم است در مراسمات،احتماعات و راهپیمایی ها عزاداری و سینه زنی هیات عزاداری در روز سوم جمادی الثانی (یکم اسفندماه 96) زن و مردم در قالب دسته جات عزاداری به صورت راهپیمایی ، عزاداری و سینه زنی کنند.


حضرت آیت الله رئوفی بیان داشت : برگزاری مراسمات عزاداری باشکوه حضرت زهرا(س) تنها به هشت بندی ختم نگردد و در جای جای استان و مناطق همچوار نظیر سندرک، توتنگ، پوم ، بشاگرد، منوجان ، چاه شاهی،جغین ، رودان ، توکهور، چاه غربال، سرنی و چراغ آباد هرکس صدای این جانب را می شوند دسته جات عزاداری سالروز شهادت حضرت زهرا (س) برپا دارند


عالم برجسته هرمزگانی تصریح کرد : برپایی مراسمات بزرگ عزاداری در هشت بندی و سایر مناطق استان هرمزگان و سایر مناطق سبب آشنایی و بیداری عموم مردم نسبت به مظلومیت حضرت زهرا (س) و مکتب و راه او می شود و شرکت در این مراسمات حسنات بسیار دارد.

ایشان در ادامه با اشاره به سخنی از نبی اکرم (ص) در خصوص جایگاه و عظمت حضرت فاطمه (س) افزود: نبی مکرم اسلام می فرمایند رضای حضرت فاطمه (س) رضای پرودگار عالمیان است و غضب حضرت فاطمه (س) غصب پروردگار است.


حضرت آیت الله رئوفی خاطرنشان کرد: نبی مکرم اسلام می فرماید هرکس حضرت فاطمه (س) را به خشم بیاورد مرا به خشم آورده است و هرکس که حضرت فاطمه ( س) از او راضی باشد من نیر از او راضی خواهم بود.


عالم برجسته هرمزگانی در پایان تصریح کرد: پیروی از مکتب و راه اهل بیت عصمت و نبوت به ویژه حضرت زهرا (س) راه نجات مردم در دنیا و آخرت است و این راه هم کلید بهشت است و هم کلید نجات انسان از برزخ می باشد.


شایان ذکر است بیش از پنج سال است که راهپیمایی های بزرگ عزاداری سه معصوم شامل حضرت فاطمه زهرا(س) ، حضرت علی (ع) و حضرت امام جعفر صادق (ع) به همت حضرت آیت الله رئوفی در منطقه هشت بندی پایه گذاری شده است و این مهم در حال گسترش به مناطق مختلف هرمزگان است و امسال نیز مراسم بزرگ عزاداری حضرت فاطمه(س) در منطقه هشت بندی به همت این عالم بزرگ هرمزگانی برگزار می گردد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس مداحی

اخبار هرمزگان