لزوم توجه جدی به معیشت مرزنشینان هرمزگان/ ضرورت تردد خودرو های مناطق آزاد کیش و قشم در تمامی مناطق هرمزگان

لزوم توجه جدی به معیشت مرزنشینان هرمزگان/ ضرورت تردد خودرو های مناطق آزاد کیش و قشم در تمامی مناطق هرمزگان

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس بر لزوم توجه جدی به معیشت مرزنشینان هرمزگان تاکید کرد.

کد خبر : 96138694        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 29 بهمن 1397

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، محمد آشوری تازیانی یکشنبه شب در جلسه شورای اداری و افتتاح پروژه های اقتصادی و زیربنایی هرمزگان بیان داشت: ارمغان سفر رئیس جمهور به هرمزگان امید بخش خواهد بود و با بررسی های که از شاخص های برنامه توسعه استان داشتیم در این شش سال که سکان دولت در دستان حضرتعالی بود، اگر برش استانی داشته باشیم حضور فعال وزرا و معاونان وزرا به سمت بهبود این شاخص ها در استان پیش رفته ایم.

 

وی عنوان کرد: با توجه به تحریم های ظالمانه که حرکت اقتصادی کشور را با چالش روبرو کرده بود ولی شاهد بهبود شاخص ها در سطح استان هرمزگان بوده ایم

 

به گفته آشوری، با نگاهی به مجموعه منابع استانی و ملی، تلاش های خوبی داشته ایم و با پشتیبانی دولت و هیئت وزیران به نکات خوبی دست یافته ایم اما از یک عدم تعادلی در رنج است. با توجه به اینکه چشم امید مردم به این سفرهای هیئت دولت است.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که روبرو هستیم اشتغال پایدار است، تسهیلات اشتغال زایی در سفرهای گذشته شما مورد تاکید بود و نیازمند افزایش این اعتبارات است. تا شاهد افزایش فرصت های شغلی بیشتر باشیم.

 

نماینده مردم هرمزگان در مجلس افزود: افزایش جذب ۵۰ درصدی نیروهای بومی در صنایع مستقر در هرمزگان یکی از اولویت ها و دغدغه های جدی مردم هرمزگان است.

 

آشوری اظهارداشت: در حوزه درمان همچنان برای بهسازی و احداث بیمارستان های شهید محندی، مادر و کودک، بیمارستان میناب و سایر مراکز درمانی نیاز به تاکید ریاست جمهوری دارد.

 

وی با بیان اینکه معیشت مرزنشینان باید مورد توجه جدی باشد، اظهارداشت: اگر معیشت مرزنشینان حل شود دیگر نیازی به افزایش نیروهای نظامی در مرزها نیست و شاهد حضور همین مردم میهن دوست در دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود.تاریخ گویای این رشادت ها است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه توجه به حوزه درمانی استان به ویژه بندرعباس و میناب و تمرکز بر اتمام ساخت بیمارستان مادر و کودک بندرعباس نیز خواسته مردم هرمزگان از رئیس جمهور است، اضافه کرد: دغدغه معیشت مرزنشیان نیز نیازمند توجه دولت است، دولت باید با نگاه توسعه گرایانه به این موضوع نگاه کند و اگر معیشت مرزنشینان تقویت شود حتی نیاز به نیروهای نظامی نیست و این مردم ثابت کرده اند در طول این چهل سال همواره مقابل بیگانگان ایستادگی کرده اند.

 

وی با بیان اینکه در موضوع مصوبه انتزاع بخشی از پارسیان نیز باید از رئیس جمهور تقدیر کرد که نگذاشت این مصوبه عملی شود، تصریح کرد: از نوع نگاه امنیت ملی نیز مسئولان یار و یاور مردم بودند و امروز وقت این مسائل نیست که اعتماد مردم را سلب کرده و مردم را آزرده خاطر کنیم.

 

عضو هیدا رئیسه مجلس با بیان اینکه یادمان نرفته که وزرای اسبق امور خارجه آمریکا می خواستند تحریم بنزین را چون پتکی بر سر ما بکوبند، اظهار کرد: اما امروز شاهد هستیم پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس دستاورد بزرگی است که ایجاد شد و تمامی نقشه های استکبار را خنثی کرد.

 

وی در پایان گفت: یکی از نکات مورد تأکید رئیس جمهور تقویت احساس عدالت در کشور بوده است اما برخی تصمیمات به نوعی این موضوع را نفی می کند، مانند بحث تردد خودرو در مناطق آزاد که در هرمزگان و مناطق ازاد کیش و قشم از این تصمیم بی بهره ماندند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان