مبارزه با ملخ در اراضی هرمزگان با جدیت ادامه دارد/ ریزش جدید ملخ در غرب هرمزگان

مبارزه با ملخ در اراضی هرمزگان با جدیت ادامه دارد/ ریزش جدید ملخ در غرب هرمزگان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با بیان اینکه مبارزه با ملخ در اراضی استان با جدیت ادامه دارد، گفت: مبارزه با آفت ملخ در نقاط آلوده با بهره گیری از تمامی ظرفیت استان در حال انجام است.

کد خبر : 96132324        تاریخ انتشار :  چهار شنبه, 29 خرداد 1398

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، علیرضا صفا ایسینی در نخستین جلسه پیگیری و بررسی راه های مقابله با ملخ های صحرایی، افزود: ۱۲ خودرو با همکاری اداره کل راهداری استان به منظور پایش ریزش آفت ملخ در سراسر هرمزگان در کمترین زمان ممکن در اختیار جهاد کشاورزی قرار گرفت که جای تقدیر و تشکر دارد.

 

وی اضافه کرد: بر اساس آخرین پایش که امروز ۲۷ خرداد ماه انجام شد شهرستان های بستک، بندر لنگه و بندر خمیر در معرض ریز ملخ قرار گرفته اند.

 

صفا ایسینی همچنین از سمپاشی هوایی دو منطقه شهرستان حاجی آباد خبر داد و بیان کرد: سمپاشی هوایی در دو بخش احمدی و شمیل حاجی آباد به منظور مبارزه با آفت ملخ در حال انجام است.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان به تقاضای استان نسبت به افزایش سهمیه سم مخصوص مبارزه با آفت ملخ اشاره کرد و گفت: به منظور مبارزه با ریزش احتمالی ملخ در استان تقاضای افزایش سهمیه سم مبارزه با آفت ملخ به سازمان مدیریت بحران کشور وحفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی ارسال شده است.

 

وی خاطر نشان کرد: با دستور استاندار و تاکید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از تمامی ظرفیت دستگاه های استان به منظور مقابله با آفت ملخ در هرمزگان استفاده شده است و مبارزه با این آفت تا پایان ریزش و ریشه کنی آن ادامه خواهد داشت.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان