مرادی: انتصاب ناجی را ازنماینده کرج شنیدم/مقایسه استخدامی در پالایشگاهها

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان: انتصاب ناجی را ازنماینده کرج شنیدم/مقایسه استخدامی در پالایشگاهها

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان گفت: خبر انتصاب معاون سیاسی استانداری را از نماینده مردم کرج در مجلس شنیدیم.

کد خبر : 96133781        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 08 مهر 1398

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، احمد مرادی عصر شنبه در دهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان هرمزگان اظهار داشت: در مجلس تلاش شد که نظارتی بر موسساتی که وابسته به دولت هستند وجود داشته باشد اما نشد و متاسفانه بیبشترین فساد نیز در این قسمت وجود دارد.

 

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان تصریح کرد: شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کارکرد استفاده حداکثری از منابع و استفاده از بخش خصوصی را دارد که خروجی آن باعث افزایش توان مردم و افزایش نرخ اشتغال خواهد بود.

 

مرادی گفت: اگر از پارک علم و فناوری استان هرمزگان حمایت شود بسیاری از تحصیلکردگان استان هرمزگان در این مسیر قرار خواهند گرفت.

 

وی اظهار داشت: به عنوان یک کارشناس اعتقاد دارم اگر تلاش شود وضعیت اشتغال در استان بهتر از وضع موجود خواهد بود.

 

مقایسه استخدامی در پالایشگاه‌های هرمزگان و سایر استان‌ها

 

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان تشریح کرد: ظرفیت عظیمی در غرب استان هرمزگان وجود دارد که بخش زیادی از مردم استان هرمزگان نیز به ظرفیت در این حوزه تمرکز کرده‌اند که حق هم دارند.

 

وی عنوان کرد: باید ظرفیت غرب استان هرمزگان در اختیار بومیان استان هرمزگان قرار گیرد.

 

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان با بیان اینکه وضعیت استخدامی در پالایشگاه‌ها و صنایع استان‌های دیگر کشور با هرمزگان متفاوت است، تصریح کرد: سه خرداد ماه سال 98 پالایشگاه شیراز آگهی استخدامی را اعلام کرده است و شرط ثبت نام را بومی و ساکن شهرستان‌های شیراز و مرودشت است.

 

مرادی گفت: یکی از شرایط استخدام در پالایشگاه‌ کرمانشاه بومی بودن و ساکن منطقه بودن است.

 

وی در خصوص شرایط استخدامی پالایشگاه تهران اظهار داشت: شرایط ثبت نام در آزمون این پالایشگاه مرد و بومی بودن است.

 

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در خصوص شرایط استخدامی پالایشگاه شازند اراک تشریح کرد: در پالایشگاه شازند اراک داوطلب بایستی بومی منطقه باشد اما از سراسر کشور می‌توانند در آزمون استخدامی شرکت کنند.

 

وی عنوان کرد: بنابر قانونی که در برنامه ششم توسعه وجود دارد در جذب نیروهای انسانی باید بومی‌گرایی وجود داشته باشد.

 

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان تصریح کرد: نفت ستاره خلیج فارس سه هزار نفر نیرو خارج از استان هرمزگان را استخدام کرده است و در برخی مواقع حتی حاضر به ارائه گزارشی در این خصوص نیستند.

 

مرادی گفت: وضعیت پالایشگاه‌ها و صنایع در استان‌های دیگر کشور در زمینه جذب سرمایه انسانی با استان هرمزگان متفاوت است.

 

هیچ نقشی در انتخاب معاون سیاسی نداشتیم

 

وی اظهار داشت: ما هیچ نقشی در انتصاب معاون سیاسی استانداری نداشتیم و خبر این انتصاب را از نماینده مردم کرج در مجلس شنیدیم.

 

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان تشریح کرد: انتصاب معاونین و مدیران بر عهده استاندار است و حتی وزیر کشور نیز نمی‌تواند در انتصابات استانداری دخالت کند.

 

انتصاب معاون سیاسی استانداری باعث بدبینی در جامعه خواهد شد

 

مرادی ابراز داشت: مردم از نمایندگان خود مطالبه دارند که نسبت به این انتصاب چه دیدگاهی داریم. در این زمان انتصاب معاون سیاسی استانداری شبهه انتخابات را در میان مردم مطرح خواهد کرد و باعث بدبینی در جامعه خواهد شد.

 

وی عنوان کرد: بنده هیچ شناختی از آقای ناجی ندارم به همین دلیل هیچ اظهار نظری در خصوص شخص ایشان ندارم اما این حق را به عنوان نماینده مردم دارم تا از اتفاقات افتاده شده سوال بپرسم.

 

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان معاونت سیاسی، اجتماعی و انتظامی استانداری را فرد بعد از استاندار در استان دانست و تصریح کرد: جایگاه معاون سیاسی استان هرمزگان جایگاه بسیار مهمی محسوب می‌شود و حساسیت روی آن بسیار زیاد است.

 

استاندار شبهه تغییر معاونت سیاسی را برطرف کند

 

مرادی گفت: استاندار هرمزگان باید افکار عمومی را در خصوص تغییر معاونت سیاسی خود در نزدیکی انتخابات مجلس توجیه کند و ابهامات را دراین زمینه رفع کند تا شائبه‌ای در آستانه انتخابات ایجاد نشود.

 

وی اظهار داشت: بنده ریاست ستاد انتخاباتی استان هرمزگان و شهرستان بندرعباس را در کارنامه دارم واطلاع دارم که انتخابات در هرمزگان با سایر استان‌های کشور بسیار متفاوت است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان