هشدار رئیس کل دادگستری هرمزگان در خصوص تصرف غیر قانونی رودخانه ها / اجازه ساخت‌و ساز غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها و دریا را نخواهیم داد

رئیس کل دادگستری هرمزگان: اجازه ساخت‌و ساز غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها و دریا را نخواهیم داد

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان تأکید کرد: اجازه نخواهیم داد ساخت‌ و سازهای غیرمجاز در حریم دریا و رودخانه‌هاصورت گیرد.

کد خبر : 96133220        تاریخ انتشار :  دوشنبه, 19 فروردين 1398

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»حجت‌الاسلام محمدحمد صادق اکبری صبح یکشنبه در نخستین جلسه شورای اداری استان هرمزگان در سال ۱۳۹۸، اظهار داشت: گاهی از خود غافل شدن سبب وارد شدن خساراتی به انسان می‌شود که قابل جبران نیست پس باید تقرب خود به خداوند را بیشتر کنیم تا بتوانیم خود را در مقابل خسارت‌ها مقاوم نگاه داریم.

 

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) سال‌هاست که شعار سال را به موضوعات اقتصادی اختصاص می‌دهند، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی نقش اساسی در تحقق شعار سال دارند که در کنار آن بخش خصوصی نقش غیرقابل‌انکاری ایفا می‌کند.

 

.حجت الاسلام اکبری با اشاره به اینکه دستگاه قضائی از تمامی دستگاه‌ها و بخش خصوصی در جهت تحقق شعار سال حمایت قانونی خواهد کرد، خاطرنشان کرد: رویکرد حمایتی و مقابله‌ای دو رویکرد دستگاه قضائی در موضوعات اقتصادی است.

 

وی ادامه داد: تمامی سعی و تلاشمان این است که از فعالین اقتصادی در جهت رونق تولید و اشتغال حمایت کنیم و در مقابل تمامی مفسدین اقتصادی و اخلالگران خواهیم ایستاد.

 

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه زمینه را برای فعالیت مفسدین و اخلالگران اقتصادی نا امن کرده‌ایم، اظهار داشت: استان هرمزگان را برای این دسته افراد، دائماً ناامن می‌کنیم و زمینه را برای فعالیت در آرامش فعالین اقتصادی واقعی هموار کرده‌ایم.

 

وی در ادامه با اشاره به خسارات ناشی از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم رودخانه‌ها و دریا، اظهار کرد: در برخی استان‌های سیل‌زده به جهت عدم رعایت حریم، آسیب‌های ایجاد شده و خسارت وارده به مردم و زیرساخت‌ها نگران‌کننده است.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هر چیزی حریمی دارد و نباید به حریم رودخانه‌ها و دریاها وارد شویم، تصریح کرد: ساخت و ساخت به این نقاط ممنوع و حرام است و چرا در بسترهایی که ممنوع است خانه و جاده ساخته می‌شود.

 

وی با بیان اینکه آگاهانه و غیرآگاهانه ساخت‌وساز در حریم‌های ممنوعه، اقدام علیه خود است، افزود: در طرح‌های مطالعاتی باید توجه و دقت بیشتری شود و با نظارت کافی این طرح‌ها به مرحله اجرا برسد و به‌درستی عملیاتی شود.

 

حجت الاسلام اکبری اضافه کرد: بهره‌بردار بایستی با تمامی دقت، نظارت خود را انجام دهد تا مانع از بروز خطاها شود و باید به مقوله پیشگیری از بروز حوادث مشابه پس از سیل‌های به وقوع پیوسته اهمیت بیشتری داده شود.

 

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه ضرورت دارد همه مسئولین به موضوع پیشگیری و درست انجام دادن کارها اهتمام داشته باشند، عنوان کرد: باید از حریم‌ها به‌خوبی دفاع و صیانت کنیم تا در حوادث بعدی با مشکلات مشابه روبه‌رو نشویم.

 

وی با تأکید بر اینکه باید از ساخت‌وسازی غیر مجاز خودداری شود، افزود: اجازه نخواهیم داد ساخت‌وسازی غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها و دریا صورت بگیرد.

 

رئیس شورای قضائی استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه دستگاه قضائی سعی می‌کند که مسئولین و مدیران را در انجام وظایف قانونی خود حمایت و پشتیبانی کند، تصریح کرد: رانت، زد و بند و دریافت هدایا ازجمله مواردی است که مدیران در معرض آن‌ها قرار دارند و افرادی هستند که با فریب کاری خود را به مدیران نزدیک کرده و با انجام این‌گونه اعمال، نگاه مدیران را به سمت خود جلب می‌کنند که باید مدیران فریب چنین افرادی را نخورند.

 

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به اینکه مدیران سرمایه انسانی کشور هستند، اظهار کرد: همه مسئولین و کارگزاران باید با تمسک به تقوای الهی خود را از فریب چرب‌زبانان و وسوسه‌های شیطانی مصون بدارند./مهر

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان