واکنش صنعت، معدن و تجارت هرمزگان به گرانی تن ماهی

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان افزایش قیمت تن ماهی را بدون مجوز ستاد تنظیم بازار هرمزگان غیر قانونی عنوان کرد.

کد خبر : 96132697        تاریخ انتشار :  یک شنبه, 22 ارديبهشت 1398

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، خلیل قاسمی در جلسه بررسی علل و افزایش قیمت تن ماهی که مدیرکل تعزیرات حکومتی و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی حضور داشتند، گفت: نباید به دلیل کمبود و یا افزایش نرخ ماهی و یا نرسیدن مواد اولیه با افزایش قیمت کالا مواجه باشیم.واکنش صنعت، معدن و تجارت هرمزگان به گرانی تن ماهی

 

وی ادامه داد: ابزار قیمتی توجیه قابل قبولی برای جبران افزایش قیمت نهاده‌های تولید نیست.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان عنوان کرد: این کارخانه باید فضای تولید بیشتری را ایجاد نماید و حاشیه سود برای دلالان را محدود نماید.

 

وی در ادامه اظهار داشت: بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان که ریاست آن به عهده استاندار استان می‌باشد هر گونه افزایش قیمت در هر کالایی باید با مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان اجرایی شود.

 

وی افزود: بر اساس مصوبات صورت گرفته خروج هر گونه ماهی از استان باید با مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت استان صورت پذیرد.

 

در ادامه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، دستوراتی را در جهت تسهیل و در اختیار گذاشتن مواد اولیه برای کاهش قیمت تن ماهی صادر نمودند.

 

خلیل قاسمی با اطمینان خاطر به همشهریان و هم استانی‌های محترم عنوان کرد: جلوی هر گونه افزایش قیمت بی رویه و غیر قانونی گرفته شده و بزودی بر اساس آنالیز قیمت و بررسی مواد اولیه این محصول، نرخ تن ماهی زیر نظر ستاد تنظیم بازار استان اعلام می‌گردد.

 

شایان ذکر است: مدیر عامل شرکت فرآورده‌های شیلاتی بندرعباس مهمترین عامل افزایش قیمت تن ماهی و همچنین اقلام مصرفی در تولید کنسرو ماهی را کمبود ماهی، مشکلات مربوط به واردات ماهی و افزایش قیمت آن عنوان کرد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان